Blog

SEO Danışmanlığı

Search Engine Optimization’unTürkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Her web sitesinin Google’da öne çıkması için SEO çalışmasına ihtiyacı vardır. SEO çalışmasının temel amacı, web sitelerinin organik trafiğini artırmaktır. SEO danışmanlığı hizmeti alarak sitenize daha iyi ve uzman bir elin değmesini sağlayabilirsiniz. Size özel bir SEO danışmanından web sitenizin durumuna göre birim/maliyet hesaplaması yaparak danışmanlık alabilirsiniz. Bu danışmanın görevlerini en temel şekilde açıklayacak olursak;

  • Web sitenizin tüm eksilerinin ve artılarının analizi,
  • Web sitenizde yaptığınız hataların belirlenmesi,
  • Yapılması gerekenleri sektörünüze uygun şekilde planlaması,
  • Web sitenize özel ve özgün içeriklerle sunulması şeklinde açıklayabiliriz.

SEO Danışmanlık Hizmetini Alacağım Yere Nasıl Karar Vermeliyim?

SEO Danışmanlığı hizmeti alırken çok dikkatli ve seçici olunmalıdır. Çünkü seçtiğiniz danışman eğer işinde iyi ve tecrübeli ise firmanızın arama motorlarındaki hacmi, günden güne büyüyecektir. Uzman bir SEO danışmanı, firmanızın internetteki itibarını ve prestijini daha etkin bir şekilde yönetir. Firmanız ile hedef belirlediğiniz kitleniz arasında etkili bir iletişim dili oluşturmanızı mümkün kılar.

SEO Danışmanlığı Hizmetinde Bizim Farkımız Ne?

Hedef Kitle Analizi

Her web sitesinin ve her firma projesinin kendine ait bir kimliği, vermek istediği bir mesajı olduğunu çok iyi biliyoruz. Firmanın hedef kitlesini belirlerken bunu, ince eleyip sık dokuyacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Çünkü yanlış hedef kitle, web sitesinin itibarını olumsuz etkileyerek istenmedik sonuçlar doğurabiliyor.

Çalışma Planının Belirlenmesi

Öncelikle web sitesi için ne yapacağımızı ve üstünde durmamız gereken projeleri belirliyoruz. Bu projelerin analizlerini çıkarıyor, bu analizler çerçevesinde doğru bir çalışma planı oluşturuyoruz.

Rekabet Araştırması

Sektör içindeki tüm rakiplerin baştan sona rekabet analizlerini yapıyoruz. Çünkü SEO danışmanlığı hizmetinde amacımız, çalıştığımız firmayı rakiplerin arasından sıyırıp üst sıralara taşımak.

Uygun Anahtar Kelime Seçimi

Anahtar kelime araştırması yaparak hedef belirliyoruz. Arama motorlarında en üst sıralarda çıkmamıza yardımcı olan, anahtar kelime seçimlerinin doğru kullanımıdır.

İmlemeler ve Hız Analizi

Web sitenizin tüm imlemelerini, sizinle kurduğumuz iletişim doğrultusunda baştan inşa ediyoruz. Site hızınızın analizini yapıyoruz, SEO testlerimiz ve önerilerimizle geniş bir opitimizasyon ağı oluşturuyoruz.

İyileştime Çalışmaları

İçerikler, sayfalama düzeni ve alınmış cezalar için iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar SEO danışmanlığı hizmetlerinde sürekliliği olması gereken çalışmalardır. Firmanız ile aldığımız ortak kararlarla web sitesini en iyi hâline getirmeyi amaçlıyoruz.

Çağa Ayak Uydurma

Web sitesinde güncelliğini yitiren ne varsa baştan inşa ediyor, en güncel hâline getiriyoruz. Çağımız, sürekli yenilenen bir çağ. Çağa ayak uyduran bir web sitesi ortaya çıkartmak da bizim görevimiz.

Yol Haritası Belirleme

Tüm bu geliştirmeleri ve yenilikleri raporlayarak birlikte yürüyeceğimiz bir yol haritası beliriyoruz.

Hangi SEO Danışmanlık Hizmetini Almalıyım?

Seo danışmanlığı hizmeti üçe ayrılır; SEO Kurulum, SEO Güncelleme ve SEO Plus olarak.

Bunların ilki;

SEO Kurulum Paketimiz ; Hemen Satın Al!

Web Sayfanızın açıldıktan sonraki yapılan Temel Seo’ya uygun hale getirilmesi başlayan bir paketimizdir. Kategorilerin ayarlanması, * Robots.txt ve sitemap teknik dosyaların hazırlanması, web sayfanızın arama motorlarına tanıtılması gibi işlemleri kapsamaktadır.

SEO Güncelleme Paketimiz ; Hemen Satın Al!

Seo Güncelleme paketimizde web sayfanızın aktif olarak SEO’ya uyumlu hale getiren çalışmalar yapılmaktadır; bunlar blog oluşturulması, zararlı backlink temizleme çalışmaları, dış link {backlink} alımı gerçekleştirilmasını kapsamaktadır.

SEO Plus Paketimiz ; Hemen Satın Al!

Seo Plus paketimiz ise ; Seo güncelleme paketimizde ise diğer arama motorlarına yapılan çalışmalar, blog bölümü, paravan blog çalışmaları, dış link alımlarını kapsamaktadır.

SEO Danışmanlık Hizmeti Aldığımda Etkilerini Ne Kadar Süre Sonra Görürüm?

Her sektörün büyüklüğü, hedefi ve rekabeti farklıdır. Sıfırdan başlayan bir firmaya sahipseniz bu süre alacağınız çalışmalara göre belirlenir. Eğer web siteniz uzun yıllardır aktifse, yine yapılacak iyileştirme çalıştırmalarından sonra sürece karar verilir. Bu yüzden, bizden aldığınız SEO danışmanlığı hizmetinde önce süreç analizi yapılır. Sonra size sitenizin durumuna göre ortalama bir süre verilir. Verilen süreler alacağınız hizmet kapsamına göre eksilip artabilir.

Web Site Tasarımında ve Hız İyileştirme Hizmetlerinde Neler Sağlıyorsunuz?

Kullanıcı deneyimi (UI&UX) ve sayfa hızı, Google gibi arama motorlarının web siteler için önem verdiği unsurlardır. SEO danışmanlığı firmamız, süreçlerin analizlerini ve planlamalarını yaparken bu iki hususa dikkat eder. Web sitenizdeki iyileştirilmesi gereken her şeyin planlamasını yapar. Daha sonra sitenizdeki kullanıcı deneyimlerini ve aksiyonları uzun süreli artıracak iyileştirmeleri raporlar. Böylelikle web site hız probleminiz kalıcı olarak ortadan kalkar.

Sizden Ne Kadar Süre Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Web siteleri her zaman güncel kalmak ve yenilikleri takip etmek zorundadır. Ancak bu şekilde istenilen başarı elde edilebilir. Rakipler sürekli kendini geliştirmekte ve yenilikler peşinde koşmaktadır. Rakiplerinizin önüne geçmek ve bulunduğunuz piyasada büyük bir fark yaratmak süreklilikle mümkündür. Web sitenizin analizi sürekli yapılmalı, yeniliklerle devam etmelidir. Bu yüzden web siteniz aktif oldukça SEO danışmanlığı hizmeti almaya devam etmelisiniz.

Global SEO Danışmanlık Hizmeti Veriyor Musunuz?

Markanızın veya firmanızın uluslar arası alanda da tanınmasını istiyorsanız SEO danışmanlığı hizmetimizle yanınızdayız! Eğer hedefiniz dünyaya açılmaksa bu konuda neler yapabileceğimizi birlikte gözden geçiriyoruz. Belirlediğimiz bu noktalar doğrultusunda dış dünyada da firmanızın büyümesine destek oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.